لطفا صبر کنید...

انواع آسانسور

  • گیربکسی

معمولترین نوع آسانسورهایی که در ایران ساخته میشود آسانسور گیربکس است که از سیستم تعادل ۱ به ۱ پیروی میکند که در یک سمت کابین  و یک سمت کادر وزنه می باشد که با سیم بکسل به هم متصل هستند و سیستم محرکه آن نیز موتور گیربکس دار با گیربکس حلزونی می باشند که در دو نوع دو سرعته AC2 و تک سرعته ۳VF تولید میشود .

 

  • گرلس

به آسانسورهایی گفته میشود که از موتور بدون گیربکس با تکنولوژی سنکرون مغناطیس دائم استفاده میشود که به دلیل حذف گیربکس دارای راندمان بین ۹۰ تا ۹۵ درصد و ضریب قدرت عددی نزدیک به یک می باشد و باعث حرکت خیلی یکنواخت و نرمی می گردد و مصرف انرژی را بطور چشم گیری کاهش میدهد .سیستم تعلیق در این نوع ۲ به ۱ می باشد که سیم بکسل در دو سمت بر روی سقف چاله آسانسور مهار می گردد .

 

  • روملس

در سیستم روملس همانند سیستم گرلس از موتورهای بدون گیربکس استفاده میشود. سیستم تعلیق این نوع آسانسور نیز ۲ به ۱ می باشد که علاوه بر افزایش قدرت موتور سرعت حرکت کابین را کنترل می کنند و همچنین موتور داخل چاله و تابلو کنار درب طبقه آخر نصب می گردد . از مزایای این آسانسور می توان به کاهش چشمگیر در مصرف انرژی ، نیازمند نبودن به موتورخانه ، صدای ترمز بسیار کم و ابعاد کوچکتر موتور و جابه جایی بسیار آسان آن اشاره نمود .

 

  • هیدرولیک

این نوع آسانسور از طریق تحت فشار نهادن سیالی روغن ایجاد شده و به جک های هیدرولیک منتقل و باعث ایجاد حرکت می گردد و در مکان هایی استفاده میشود که ارتفاع و تعداد توقف کم باشد و مکانی برای اجرای موتورخانه آسانسور نداشته باشند . دقت توقف در تراز طبقه ، شروع و خاتمه حرکت بدون شوک از مزایای این نوع آسانسور می باشد .

ارسال دیدگاه

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید.